Bezpečnostné mreže

  • Bezpečnostné mreže si získavajú popularitu. Najmä v nákupných centrách sú voľbou číslo jeden pri uzatváraní obchodných priestorov.
  • Môžu byť inštalované samostatne alebo spolu s kamerovým a zabezpečovacím systémom.
  • Možnosť výberu z viacerých vzorov bezpečnostných mreží ako aj spôsob automatického alebo ručného ovládania vám dávajú široké možnosti voľby podľa vašich predstáv a požiadaviek.

Bezpečnostné mreže rolovacie

Výhodou navíjacích mreží je dobrá bezpečnosť, jednoduchá montáž a ľahká údržba. Tento typ mreží sa využíva predovšetkým na uzatváranie a ochranu obchodných jednotiek v nákupných centrách, ale aj na ochranu vstupov do budov a na uzatváranie pasáží. Ponúkame 7 rôznych vzorov navíjacích mreží, ktoré sú vyrábané z kvalitných materiálov podľa výberu a typu vzoru: pozinkovanej ocele, pozinkovanej a farbenej ocele, prírodného hliníka, eloxovaného hliníka alebo ušľachtilej antikorovej ocele. 

Maximálna šírka bezpečnostných mreží je 13 500 mm a výška 5 500 mm.

Ovládanie mreží môže byť manuálne alebo automatické pomocou motora. Pri manuálnom otváraní špeciálne pružiny nadľahčujú samotnú mrežu a pohyb je jednoduchý. Pri automatickom ovládaní zabezpečuje pohyb mreže motor. Ovládať ich je možné  všetkými dostupnými koncovými elektronickými zariadeniami - cez diaľkové ovládanie, kľúčový ovládač,  kódovú klávesnicu, čítačku magnetických kariet.  Mreže sú vybavené aj núdzovým ovládaním a odblokovacím mechanizmom pre prípad výpadku elektrického prúdu a spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky podľa noriem EÚ. K bezpečnostným mrežiam dodávame bezpečnostné infračervené rebro alebo niekoľko párov fotobuniek, ktoré zabránia neželanému pohybu brány, pokiaľ sa v priestore uzatvárania nachádza nežiadúca osoba alebo predmet.

Všetky navíjacie mreže predávané našou spoločnosťou spĺňajú smernice Rady Európskej únie a sú označené značkou CE.

Bezpečnostné mreže rozťahovacie

Rozťahovacie bezpečnostné mreže nevyžadujú žiadne stavebné úpravy, sú vhodné aj do už hotových priestorov a majú dlhú životnosť. Plynulý pohyb rozťahovacích mreží v krivkách a oblúkoch dovoľuje predeľovať a zabezpečovať priestory ľubovolných tvarov. Dômyselná a jednoduchá konštrukcia zaisťuje dlhoročné bezporuchové používanie mreže s minimálnou údržbou.

Ponúkame 5 rôznych vzorov rozťahovacích mreží, ktoré sú vyrábané z kvalitných materiálov podľa výberu a typu vzoru: pozinkovanej ocele, pozinkovanej a farbenej ocele a ušľachtilej antikorovej ocele. Rozťahovacie mreže ponúkame v charakteristických dizajnoch s pantografom v tvare „X“, „S“ a „O“. Konštrukčné riešenie umožňuje uzatvárať priestory až do šírky 24 000 mm a do výšky 3 500 mm.

Celá mreža je zavesená na vodiacich kolieskach s ložiskami v nosných koľajniciach, čo umožňuje jej ľahký posun do strán a tým aj jej jednoduché otváranie a zatváranie. Skladanie mreže je možné do jednej alebo oboch strán pri minimálnom obmedzovaní prechodového otvoru. Špeciálna úprava zavesenia mreže na otočné pánty umožňuje po otvorení jednoduché otočenie naskladaného krídla o 90° alebo 180°, a tak aj zachovanie celého prechodového otvoru. Dômyselná a jednoduchá konštrukcia mreže umožňuje s minimálnou údržbou jej dlhoročné bezporuchové používanie.

Všetky rozťahovacie mreže predávané našou spoločnosťou spĺňajú smernice Rady Európskej únie a sú označené značkou CE.

Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže rozťahovacie - foto
Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže rozťahovacie - foto
Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže rozťahovacie - foto
Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže rozťahovacie - foto
Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže rozťahovacie - foto

Bezpečnostné mreže pevné

Pevné mreže zabezpečujú ochranu okien a balkónov firemných budov, priemyselných objedkov ako aj bytových domov, ku ktorým je prístup priamo z ulice. Ponúkame 3 typu dizajnu pevných mreží, ktoré sú vsádzané do pevného obvodového rámu. Ten je inštalovaný do chráneného otvoru alebo na otvor. Mreže sa vyrábajú priamo na mieru a sú vždy povrchovo upravované kvalitnou práškovou farbou s dlhou životnosťou. Je možné si vybrať z množstva štandardných odtieňov farieb RAL.

Jednotlivé modely pevných mreží ponúkajú výber medzi plným materiálom a oceľovými trubkami. Rozhodnutie je zväčša otázkou estetiky a celkovej architektúry budovy.

Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže pevné - foto
Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže pevné - foto
Bezpečnostné mreže / Bezpečnostné mreže pevné - foto

Bezpečnostné mreže s certifikátom NBÚ

Ponúkame bezpečnostné mreže otváravé a pevné pre zvýšenú ochranu a bezpečnosť certifikované Národným bezpečnostným úradom, skúšobný postup NBÚ č. SP 1/2012, STN EN 1627:2011.

Certifikačná značka „SECURITY TESTED“ triedy odolnosti proti vlámaniu RC3

Bezpečnostné mreže
Bezpečnostné mreže
Bezpečnostné mreže
Bezpečnostné mreže