Cestné zábrany

◆ Automatické závory

Závory sú ideálnym riešením pre kontrolu prejazdov vozidiel do odstavných zón, parkoviskách, súkromných a kondomíniových priestorov, aj pri vysokej intenzite premávky.

Pozostávajú z telesa motora a riadiacej jednotky, chránenými skriňou, ktorá môže byť v rôznom prevedení: nehrdzavejúca oceľ je špeciálne určená do prostredia s kritickými atmosferickými podmienkami, ako sú miesta s intenzívnou premávkou.

Pohony sa dodávajú jednak s napájaním 230 V, jednak 24 Vdc a sú zárukou vysokého výkonu a bezpečnosti. Sú vhodné na automatizáciu súkromných alebo verejných parkovísk s frekventovaným prejazdom vozidiel počas dňa.

Výber modelu automatickej závory záleží od šírky prejazdu a spôsobu používania.

K dispozícii je viacero riešení so zabudovanou riadiacou jednotkou, ktoré sa odlišujú dĺžkou ramena a povrchovou úpravou skrine chrániacej teleso motora a elektroniku, na ovládanie všetkých typov prejazdov, od úzkych s rýchlym otváraním závory po prejazdy do 12 metrov. V prípade výpadku prúdu fungovanie zaručujú voliteľné batérie uložené vo vnútri pohonu.

◆ Parkovacie zábrany

Manuálne či automatické parkovacie zábrany vyhradzujú parkovacie miesta.

Dve rozmerové rady sú vhodné pre osobnú a nákladnú dopravu a sú vhodné aj na intenzívnu prevádzku pri uzatváraní parkovacích miest a priechodov. Jedna riadiaca elektronika dovoľuje pripojiť až 4 samostatné parkovacie zábrany, čím sa pri väčšom počte znižujú finančné náklady na kompletnú dodávku. Otváranie je zabezpečené pohodlným diaľkovým ovládačom.

◆ Padacia reťaz CAT

Umožňuje uzatvárať priechody až do 15 000 mm šírky. Jej klasický tvar neruší vzhľad tak ako cestná závora. Koľajnice pre reťaz nainštalované na komunikáciu slúžia zároveň ako spomaľovače dopravných prostriedkov. Jednoduché stĺpy s prevodovkou a s protizávažím existjú v ľubovolnom farebnom prevedení a dodávajú sa aj v ušľachtilej antikorovej oceli.

Cestné zábrany
Cestné zábrany
Cestné zábrany